Leczenie seksoholizmu

Leczenie seksoholizmu

Trudny problem  – leczenie seksoholizmu

Wiele osób cierpi z powodu uzależnień. Najczęściej takie nałogi wynikają z innych codziennych problemów, z którymi ciężko jest sobie poradzić. Troski i kłopoty sprawiają, że radzimy sobie z nimi angażując się w coś innego. Coraz bardziej popularne staje się uzależnienie od seksu, o którym niewiele się do tej pory mówiło. Dzisiaj wiele osób przyznaje się już otwarcie do swojego problemu i nawet poszukują one pomocy w swoim uzależnieniu. Najlepiej zdecydować się na terapię, ponieważ tylko ona jest rozwiązaniem pewnym i gwarantuje sukces w walce z chorobą.

Seksoholizm

Uzależnienie od seksu niczym nie różni się od innych nałogów. Osoba uzależniona nie panuje nad sobą i ma ciągłą potrzebę kontaktów seksualnych, często nawet z osobami obcymi. Tacy ludzie mają poważny problem z zachowaniem wierności małżeńskiej i w innych związkach. Seksoholizm jest chorobą, która wymaga leczenia, jak każdy nałóg. Wiele ośrodków terapeutycznych specjalizuje się w tego typu leczeniu i osiąga w nim całkiem spore sukcesy. Najczęściej wystarczą spotkania raz w tygodniu o określonej porze, ale bywa, że osoby chore decydują się na terapię w ośrodku zamkniętym, która trwa nawet kilka tygodni. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku i tego, jak zaawansowany jest nałóg.

Kto najczęściej jest uzależniony od seksu?

Wiele osób myśli, że seksoholizm dotyczy jedynie mężczyzn. Jest to bardzo błędne rozumowanie, ponieważ uzależnienie pojawia się równie często u kobiet. Są to osoby w różnym wieku, które zajmują różne funkcje społeczne i mają różne zawody. Często ciężko zorientować się, że dana osoba jest chora, dopóki sama się nie przyzna. Chorzy poszukują przygód seksualnych w różnych miejscach, najczęściej klubach, ponieważ tam najłatwiej jest im znaleźć przypadkowego partnera. Zależy im na seksie w miejscach publicznych lub w samochodzie, ponieważ to sprawia im najwięcej przyjemności i satysfakcji.

Czy można wyleczyć się z nałogu?

Leczenie seksoholizmu nie różni się niczym od innych terapii w przypadku nałogów. Seksoholizm jest takim samym uzależnieniem i sprawia podobne problemy. Warto jak najszybciej uświadomić sobie swój problem i walczyć z nim, ponieważ nałóg może sprawiać wiele trudności w życiu codziennym i spowodować rozpad nawet najsilniejszych związków. Niekiedy partner osoby chorej nie chce walczyć z nałogiem i dochodzi do rozstania, ale zdarzają się również osoby wyrozumiałe, które są w stanie poradzić sobie z problemem. Najważniejsze jest zaangażowanie i cierpliwość, ponieważ z seksoholizmu można się wyleczyć i żyć dalej całkowicie normalnie.